Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Kontaktowanie:

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu myślę o stworzenie własnego serwisu internetowego. Chciałbym żeby serwis przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej branży, aby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś tego rodzaju: http://transportchorego.pl/transport-medyczny/warszawa . Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to portal, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach może się jeszcze powieść?

podobne tematy:

maxkolonko

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz zrobić powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego pomysłu na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz przygotować dobry biznesplan działania. Wyślij wiadomość do 10 firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.