Sklep z tkaninami dzieciecymi

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Sklep z tkaninami dzieciecymi

Postautor: mariusznowak » 27 lis 2017, 14:44

Czy sklep, który oferuje tkani dla dzieci to dochodowy pomysł na biznes?

Właśnie ten esej ma pokazać, że każdy interes odpowiednio zaplanowany jest w stanie przynieść zarobek jego inwestorom. Po pierwsze powinno się uświadomić fakt, iż sklep internetowy powinien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który oferuje zbliżony towar. W omawianym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. A, więc odradzam budowanie biznesu wyłącznie o handel w Internecie. Sporo czytelników zada pytanie, czemu mam takie zdanie?

Postaram się to opisać na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Na początku trzeba określić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem takiego sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych dwóch latach przedsiębiorca może opłacać preferencyjną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Natomiast gorzej już to prezentuje się po upływie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca danina dla ZUS to rząd 1100 zł miesięcznie.

Kolejny wydatek przy tylko samym sklepie internetowym z tkaninami dziecięcymi to jego promocja w przeglądarce internetowej. Specjalnie już pominąłem budowę samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy zakup i jesteśmy wstanie go pominąć w miesięcznym zestawieniu kosztów. Wracający do reklamy strony w Internecie. Trzeba określić hasła do pozycjonowania. Przykładowo dla polar minky sklep internetowy koszt miesięczny to rząd od 120 do 250 zł. Takich fraz musimy mieć kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy zapłacimy około 2 tysięcy zł miesięcznie. Do tego należy doliczyć inne koszty związane z reklamą. Należą do nich między innymi marketing szeptany, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: tkaniny dziecięce sklep nie będzie z dnia na dzień. Tak więc w początkowej fazie powinno się pomyśleć o innym kanale dystrybucji naszych tkanin dziecięcych. Przydatne jest Allegro lub inne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty związane jest dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Cena za wystawienie pojedynczego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od wybranych opcji promocji. Więc każdy samodzielnie jest w stanie sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Gadamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości