Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Wlasciwa promocja strony internetowej w skrocie

Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Posiadanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Do lamusa przeszły już czasy, w których strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja uległa diametralnej zmianie i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne słowa kluczowe wymaga dużej wiedzy i nakładu pracy.

Dlaczego tak jest i co uległo zmianie na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się konkurencja w Internecie. Obecnie praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy duży producent drzwi. Każda z tych firm posiada stronę internetową, która odzwierciedla jej zakres usług w sieci. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już wyłącznie stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Kolejnym etapem jest pozycjonowanie posiadanej strony internetowej. Form reklamy jest kilka. Natomiast najbardziej znaną jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Polega ona na wybraniu odpowiedniego słowa kluczowego: strony internetowe lub zestawu fraz, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno słowo kluczowe. Do skutecznej promocji strony internetowej trzeba wybrać ich przynajmniej kilka. Dzięki takiemu podejściu, pozycjonowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Drugi sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na pisaniu wpisów na różnego typu serwisach internetowych. Wpisy te mają zachęcić potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli promowana firma jest producentem lub sprzedawcą unikalnego produktu, można tworzyć wpisy bez odnośników. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego wyszukania oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany jest raczej uzupełnieniem pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Trzeci sposób reklamy strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które oferują często kupowane produkty. Idealnie sprawdzi się do reklamy ciuchów czy usług firm lokalnych. Gorzej już będzie z reklamą strony internetowej, która posiada w swojej ofercie rzadko kupowane usługi.

Wróć do „Gadamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość