Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu myślę o stworzenie własnego serwisu internetowego. Chciałbym żeby serwis przynosił mi w przyszłości korzyści majątkowe. Szukam jakieś ciekawej branży, aby konkurencja nie była za duża. Myślałem o czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może portal, który posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie mam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to portal, który zawiera ogłoszenia firm od których pobieram opłaty za promocję. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach może się jeszcze powieść?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się też dzieci, to coraz częstsze rozwiązania wykorzystywane przez dyrektorów firm. Tego rodzaju imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależy od wielu czynników. Odpowiednie pomysły oraz ich realizacja, oszacowanie konkretnego budżetu, umiejętne wyszukanie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści posiadają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny ogląd tego, jak wyglądają relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy podczas imprezy firmowej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami będzie sukcesem, procentując w przyszłości, gdy mowa o prawidłowych relacjach międzyludzkich.
Umiejętne przygotowanie imprezy firmowej kluczem do udanej integracji.

Organizacja imprez firmowych, pikników firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i dobrej organizacji. Koszt co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie przygotować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Dzięki temu łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie atrakcji, z których nikt nie będzie korzystał. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, znakomitej zabawy, narzuca zażenowanie, chęć opuszczenia miejsca pikniku, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Często się zdarza, iż pracownicy nie mają najmniejszej chęci, aby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się organizowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z ważniejszych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu https://straz-wschowa.pl/2022/09/01/czym-dokladnie-jest-terapia-wisceralna-oraz-jak-mozemy-ja-wykonac/ to klucz do udanej zabawy. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to też możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania współpracowników, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Odpowiednio nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Witaj. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz pomysłu na biznes w Internecie i chcesz zrobić powielenie istniejących rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego pomysłu na interes. Nie tędy droga przyjacielu. Jeśli myślisz na poważnie o portalu ogłoszeniowym to po pierwsze musisz przygotować dobry biznesplan działania. Wyślij wiadomość do 10 firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego serwisu internetowego. Następnie spytaj się o warianty i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie przynosił żadnych przychodów. Tak, więc powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy portal internetowy dla prawników. Nikt nie da złamanego grosza za reklamę na świeżo powstałym portalu. Tak to kształtuje się w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Gadamy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości